Byliśmy na targach turystycznych w Ostravie!

#Aktualności

3-4 marca odbyły się targi "Dovolená" w Ostravie i nie mogło Raciborza tam zabraknąć. W naszym raciborskim kąciku zaprezentowało się pięć naszych instytucji. Muzeum w Raciborzu, Dział Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Racibórz, Arboretum Bramy Morawskiej, Drengowie znad Górnej Odry oraz my, Dział Obsługi Ruchu Turystycznego Visit Racibórz.

Na targach zebrały się instytucje promujące kulturę regionalną i turystykę z regionów Czech oraz Polski. Na scenie prezentowali się podróżnicy, autorzy książek oraz wystawcy, nawet Racibórz miał swoje kilka chwil w centrum uwagi. Nasze stoisko oferowało malowanie egipskiego makijażu, sporządzanie kuli do kąpieli z szyszek naszego arboretum, wojowanie się z Drengami oraz przymierzanie ich uzbrojenia. Można było też poczęstować się słodkościami z Mieszka oraz ulotkami o naszym mieście, w tym sporządzonymi specjalnie na tę okazję w języku czeskim.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję promować nasze miasto, wielu Czechów wyraziło chęć odwiedzenia nas w Raciborzu, podchodzimy do powoli nadchodzącego sezonu turystycznego z pozytywnym nastawieniem!

 

Targi

do góry