Nowe Questy na terenie Raciborza

#Aktualności

W Punkcie Informacji VISIT Racibórz są już dostępne dwa nowe Questy, które oprowadzą nas po terenie Raciborza w poszukiwaniu skarbu drogą kulinarnych smaczków lub raciborskich fabryk.

 

QUESTY - Wyprawy Odkrywców (z ang. quest - zadanie, zagadka) to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy - Wyprawy Odkrywców.

 

Quest „Na industrialnym szlaku Raciborza” oprowadzi nas ścieżką okazującą nowoczesne fabryki lub budynki, które historycznie należały do dawnych firm budujących raciborską ekonomię. Wyprawa uczy bogatej historii Raciborza, oraz jego wpływu na krajobraz ekonomiczny nowoczesnej Polski. Na wędrówkę polecamy zabrać rower, hulajnogę, lub silne nogi.

 

Quest „Smaki Raciborza” zabierze nas na spacer tropem współczesnych i dawnych smaków Raciborza. Naszego śląskiego miasta na styku kultur, chlubiącego się rozmaitymi przysmakami powstającymi według tradycyjnych receptur oraz niezapomnianymi lokalami gastronomicznymi. Trasę można pokonać pieszo w mniej niż dwie godziny.

do góry